פורטל האסתטיקה של ישראל

הרמת חזה

הרמת חזה היא הליך אסתטי שמתאים לנשים בוגרות שמעוניינות להעניק לחזה שלהן מראה צעיר וזקוף. ישנה אפשרות לעצב את החזה ולהרימו באמצעות שתל המוכנס אל השד, או בלעדיו. קהל היעד של ניתוח זה מורכב, בדרך כלל, מנשים שאינן מעוניינות להרות ולהיניק עוד, זאת כיוון שמטרת הניתוח היא לשפר את מראה השדיים, באופן שיחזיק מעמד למשך שנים, לכן הוא מבוצע בנשים שכבר עברו את השלב בחייהן, בו שינויים משמעותיים במראה השד, במרקמו ובגודלו מתרחשים בצורה טבעית. עם זאת, גם ניתוח הרמת חזה לפני היריון הוא הליך מבוקש, בקרב נשים צעירות שאינן מרוצות מהמראה הטבעי של שדיהן. פציינטיות רבות רואות בניתוח הרמת חזה תהליך חיוני להשבת התחושה והויזואליות הצעירה והרעננה של הגוף, לכן הוא נחשב לניתוח פופולרי במיוחד מזה שנים רבות.

צניחת החזה: למה זה קורה?

החזה הנשי הוא איבר שמורכב מרקמות שונות, ביניהן שכבות שומן ועור שמרקמן מושפע משינויים שעוברים על גוף האישה, ביניהם:

  1. השמנה – ככל שמשקלה של האישה גבוה יותר, סביר כי השדיים שלה יהיו כבדים ובהתאם לכך גם נפולים יותר, בהשוואה לאישה בעלת חזה קטן.
  2. גיל – עור צעיר ועבה באיזור החזה בגילאים הצעירים, יהפוך לדקיק ופחות גמיש, כאשר האישה מתבגרת. כחלק בלתי נפרד מתכונה זו של העור, היכולת שלו לשאת את משקל השד פוחתת ולכן מתרחשת “צניחה” של החזה.
  3. אורח חיים, תזונה וספורט – גמישות העור ומרקמו, מושפעות גם מאיכות המזון שהאישה אוכלת והפעילות הגופנית שהיא מבצעת. תפריט עשיר בוויטמינים ומינרלים, יסייע לשמירה על עור איכותי וגמיש למשך שנים וכמוהו גם ספורט שמחזק את שרירי החזה. אישה שלא מתעמלת ואינה שומרת על תזונה בריאה, סביר שתתמודד מוקדם יותר במהלך חייה עם צניחת החזה.
  4. גנטיקה – ישנן נשים שיורשות מאמותיהן את צורת השדיים, לכן ניתן למצוא נשים שהחזה שלהן נפול על אף שהן שומרת על תזונה בריאה ומתעמלות.
  5. הריונות, לידות והורמונים – שינויים הורמונליים בתקופות החיים המשמעותיות בחייה של אישה כמו היריון, לידה וגיל המעבר, משפיעים בצורה ניכרת על מראה השד. בנוסף, בעת ההיריון ובעיקר לאחר הלידה, החזה גדל באופן משמעותי וישנן נשים רבות שמתמודדות לראשונה בחייהן עם צניחה של השדיים, בתקופה זו.

ניתוח להרמת החזה

ניתוח להרמת חזה נחשב להליך פשוט יחסית בעולם האסתטיקה הרפואית, אך הוא מתבצע בהרדמה מלאה ומצריך הכנה טרם הכניסה לניתוח – כמו גם הכנה נפשית לקראת שלבי ההחלמה המצפים לאישה בסיומו. על אף שקיימות שיטות קבועות לביצוע ההליך עצמו, ייתכן שבכל פציינטית יבוצע הליך מעט שונה, זאת כיוון שמהלך הניתוח יושפע, בין היתר, ממאפייניה האישיים של המנותחת ומהציפיות הספציפיות שלה באשר למראה הסופי של השדיים.

למי הניתוח מתאים?

הרמת חזה היא פרוצדורה שמתאימה לנשים שהחזה שלהן סיים להתפתח, משמע שבכל מקרה לא יבוצע ניתוח כזה באישה שעדיין לא סיימה את גיל ההתבגרות. במרבית המקרים, המנותחות הן נשים לאחר היריון ולידה, אך כאמור גם נשים שעדיין לא ילדו יוכלו לעבור את ההליך, כאשר קיים רצון עז לעשות שינוי במראה השדיים ובמידה שהן מתמודדות עם צניחה משמעותית של החזה.

בכל מקרה, על הרופא ליידע את המנותחת באשר למהלך הניתוח שיתאים עבורה ולהסביר באופן מפורט על יתרונותיו וחסרונותיו, כפי שהם יכולים לבוא לידי ביטוי אצלה באופן אישי, לרבות אי היכולת להיניק בהמשך, לאחר ניתוחי הרמת חזה והקטנה, הכוללים חיתוך של רקמות השד הפנימיות.

ניתוח הרמת חזה עם שתל

הרמת חזה עם שתל נחשבת לשיטה הפופולרית ביותר לבצע הרמה של השד, כיוון שהשתל מעניק תמיכה ויציבות לחזה. אצל נשים שמתמודדות הן עם צניחה של החזה והן עם מראה “מרוקן” שלו – תופעה שנפוצה ביותר אצל נשים שירדו הרבה במשקל ואצל נשים שסיימו להיניק – שיטה ניתוחית זו מסייעת להשבת הנפח של החזה ומשיבה את המראה הצעיר שלו, כשהיום יש כמה וכמה סוגי שתלים לחזה.

ניתוח הרמת חזה ללא שתל

הרמת חזה ללא שתל תתאים למי שיש לה חזה נפול אך גם גדול, משמע שהיא אינה זקוקה לתוספת נפח של השדיים אלא בעיקר להרמה עצמה. ניתוח זה יכלול הסרת רקמות עודפות ויאפשר לחזה לשאת משקל נמוך יותר של השדיים, מה שיעזור לשימור הזקיפות שלהם.

ההכנה לניתוח

הרמת חזה היא ניתוח כירורגי לכל דבר, על כן חשוב להגיע לקליניקה במצב בריאותי תקין ולעקוב אחר הוראות הרופא המנתח באשר לתקופה שלפני הניתוח. בדרך כלל, הרופאים ימליצו על הפסקת עישון בשבועות שלפני ההליך, על נטילת תרופות באופן מבוקר או הפסקת תרופות קבועות מסוימות, כאשר המטרה היא לאפשר לגוף להיות במצבו המיטבו – ובמיוחד לעור של המנותחת – על מנת למקסם את תוצאות הניתוח ולהביא למראה משביע רצון.

נוסף על כך, מומלץ שלא לבצע שינויים משמעותיים בתפריט, על מנת שלא להשמין או לרזות בצורה קיצונית טרם הניתוח, דבר שישפיע על איכות העור ובעקבות כך על התוצאות. ככלל, הרמת חזה מומלצת רק לנשים שאינן צפויות לעבור שינויים במראה הגוף שלהן בתקופה הסמוכה למועד הניתוח, לכן נשים שילדו יצטרכו להמתין לכל הפחות חצי שנה על מנת לקבל אישור להליך זה.

שלבי ההחלמה לאחר הניתוח

הניתוח להרמת חזה אינו נחשב למורכב בדרך כלל והמנותחת תוכל לשוב לביתה בתוך מספר שעות לאחר סיום הפרוצדורה. תקופת ההחלמה לאחר הניתוח להרמת החזה נמשכת מספר ימים, לאחריהם ניתן לשוב לשגרה ולעבודה, אך ישנן הוראות ספציפיות בנוגע להתנהלות נבונה בשבועות ואפילו בחודשים שאחרי.

בימים הראשונים לאחר הרמת חזה, ברוב המקרים, חשוב ללבוש במרבית שעות היום חזייה מתאימה, השומרת על החזה מפני פגיעות וכן מסייעת למניעת תזוזות מיותרות של השדיים, שעלולות להכאיב למנותחת ולהפריע להחלמה של התפרים. פעילות גופנית היא מותרת, אך בעצימות נמוכה – ככל שיחלוף זמן מסיום הניתוח, ניתן יהיה לשוב לפעילות ספורטיבית עצימה ולשגרת ההתעמלות הרגילה.

האם קיימים סיכונים או סיבוכים בניתוח הרמת חזה?

הסיבוכים האפשריים בניתוחים להרמת חזה, לרוב יהיו קשורים במצב הבריאותי הספציפי של האישה המנותחת. מסיבה זו, חשוב ליידע את הרופא בכל מחלת רקע באם קיימת וכן בגורמי סיכון אחרים שעלולים להשפיע על תוצאות הניתוח, או להפריע למהלכו.

הבעיות הנפוצות יותר בקרב נשים שעוברות ניתוח להרמת חזה, קשורות בזיהומים של אזור התפרים, שלרוב ניתן לטפל בהם באמצעות תרופות מתאימות. ניתוח להרמת חזה הכולל הכנסת שתלים, כולל גם סיבוכים אפשריים הקשורים לשתל עצמו, כגון דליפה או התקשות שמאפיינים בדרך כלל שתלים וותיקים. במקרים כאלה חשוב להתייעץ עם הרופא המטפל ולהחליף את השתל אם יש צורך בכך.

מה עושים במהלך הניתוח?

הרמת החזה הכוללת הכנסת שתל, תתבצע בדומה לניתוח הגדלת חזה ובמהלכה יבצע המנתח חיתוך של העור סביב השד – לרוב באזור הקפל שאינו נראה לעין – על מנת להכניס את השתלים בצורה עדינה. פרוצדורה זו תכלול גם מתיחה של העור, שתצמצם את כמות הרקמה שמחזיקה את רקמות השד הטבעיות ואת השתל החדש, זאת בכדי להעניק לשד את המראה הזקוף בסיומו של ההליך ולמנוע צניחה נוספת של החזה.

בדומה להליך הניתוחי הכולל שתלים, תבוצע גם הרמת חזה ללא שתל. במסגרת הליך זה, יבוצע חיתוך בעור שסביב השד והוא יימתח בהתאם לצורך. כמו כן, ייתכן שיוסרו חלק מרקמות השומן, על מנת לאפשר לעור להתמודד עם משקל השד ולהותיר אותו זקוף. בחלק מהמקרים, תידרש הזזה של הפטמה באופן כירורגי, על מנת להעניק לחזה מראה פרופורציונלי וטבעי.

ניתוחים להרמת חזה אינם נחשבים להליכים אסתטיים ארוכים במיוחד: ברוב המקרים הניתוח כולו יארך כשעתיים בממוצע, כאשר ניתוחים מורכבים הכוללים פרוצדורות רבות, יארכו יותר זמן.

הרמת חזה באופן טבעי: האם זה אפשרי?

לנשים שחוששות מניתוחים, אך עדיין מעוניינות לעבור הרמת חזה תרגילים לחיזוק השרירים באזור זה עשויים לסייע. חיזוק של שרירי החזה והבטן ובעיקר שיפור היציבה הטבעית, ירימו את החזה ויעניקו לו מראה זקוף יותר, אך השינוי הוא בדרך כלל מזערי ופחות יתאים למי שיש לה חזה גדול במיוחד.

הרמת חזה בלי ניתוח, עם זאת, כחלק משגרת אימונים קבועה, בהחלט יכולה לשמר את המראה הצעיר בקרב נשים בעלות חזה קטן – כאשר גם למי שכן בוחרת לעבור ניתוח להרמת חזה, חיזוק השרירים באזור השדיים מומלץ מאוד, אך רק בתום תקופת ההחלמה.

לסיכום

בכל הקשור לניתוחי הרמת חזה מחירים הם עניין דינמי: טווח העלויות של ניתוחים להרמת חזה מושפע ממורכבות ההליך אצל כל פציינטית, לכן למשל ניתוח הרמת חזה הכולל הקטנה והסרת רקמות שומן ייתכן שיהיה יקר יותר, בהשוואה לניתוח הרמה שאינו כולל הקטנה של השדיים. כמובן, עבור מי שתעדיף הרמת חזה ללא ניתוח מחיר הוא נושא פחות רלוונטי, אך בהתאמה גם התוצאות יהיו משמעותיות פחות.

לניתוח הרמת חזה מחיר מסוים גם בהיבט הכלכלי אך גם בהיבט הפיזי והנפשי, כאשר חשוב למצוא את השיטה הנכונה בעבור כל מנותחת באופן אישי, זו שתעניק לה שביעות רצון מיטבית בנוגע למראה החיצוני שלה.

אין ספק כי הרמת חזה באופן טבעי ובאמצעות ספורט היא בריאה, לכן התעמלות ושימת דגש על אזור החזה מומלצת בכל מקרה, אך הרמת חזה בלי ניתוח לא תאפשר להגיע לתוצאות מיטביות ולכן למי שמתמודדת עם צניחת חזה משמעותית מומלץ להכיר לעומק את מגוון השיטות המוצעות כיום, להתייעץ עם רופא מומחה ולמצוא את השיטה שתתן לה את המענה הנכון.

למידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות