פורטל האסתטיקה של ישראל

הגדלת חזה

הגדלת חזה היא פרוצדורה מבוקשת בקרב נשים בוגרות, המעוניינות להעניק לחזה שלהן מראה מלא וזקוף. הסיבות שמניעות נשים לקליניקות לרפואה האסתטית לצורך הגדלת חזה והרמה הן רבות, החל משדיים טבעיים קטנים ועד לחזה שהפך לנפול ומימדיו הצטמצמו, לאחר הריונות ותקופות הנקה. קיימות שיטות מגוונות להגדלת החזה – ההיכרות עם היתרונות והחסרונות שלהן, תאפשר לפציינטיות לבחור את התהליך שייטיב עמן ושיביא להשגת התוצאה משביעת הרצון מבחינתן.

ניתוח להגדלת חזה

ניתוח להגדלת החזה באמצעות הכנסת שתלים, הוא שיטת ההגדלה הפופולרית ביותר של השדיים, בעיקר בשל השינוי המשמעותי שתהליך זה מקנה לחזה – הן מבחינת היכולת להגדיל את הנפח שלו בצורה ניכרת, אך גם בשל שימור התוצאות האיכותיות של הניתוח למשך מספר שנים ועד לעשור, בדרך כלל.

על אף המורכבות הכרוכה בניתוח, לרבות בתהליך המקדים לפניו ותקופת ההחלמה לאחר סיומו, היתרונות של הפרוצדורה מסוג זה עולות על החסרונות, בעיקר לאור החדשנות בתחום והיכולת להציע למנותחות פתרונות איכותיים המותאמים באופן ייעודי אליהן.

למי הניתוח מתאים

ניתוח להגדלת החזה יתאים לנשים מעל גיל 18, אך חשוב עוד יותר שהגוף עצמו יהיה בתקופה יציבה מבחינת שינויים – הורמונים משפיעים באופן ישיר על גודל החזה וצורתו וכמוהם גם הרזייה או השמנה מהירה, לכן נשים שנמצאות בתהליך של ירידה משמעותי במשקל, לדוגמה, מוטב שיגיעו למצב של “סטטוס קוו” מסוים בהיבט המשקל, טרם הניתוח הזה.

יציבות בהיבט הפיזי של הגוף, משמעה גם:

 1. תקופה שבה אין הצפת הורמונים משמעותית, כלומר לא בגיל ההתבגרות – שממילא נחשב למוקדם מדי, אך גם לא בחודשים שלאחר לידה או בשיאו של גיל המעבר. באותו עניין יש לציין, כי ההמלצה היא להחמיר בעניין הגיל ולהעדיף לנתח רק מעל גיל עשרים.
 2. בריאות תקינה – בתקופות שבהן הגוף חלש, מוטב שלא “להעמיס” עליו תהליכים פיזיים משמעותיים כמו ניתוח.

החלטות טרום ניתוח

על מנת שבתום הניתוח החזה יקבל את המראה המבוקש, חשוב להבין כיצד כל אחת מן ההחלטות הניתנות לבחירה טרם הניתוח, יכולה להשפיע על התוצאה הסופית.

סוג השתל 

קיימים סוגים שונים של שתלים המותאמים להכנסה אל החזה, על מנת להגדילו. רוב השתלים הפופולריים היום הם בעלי מעטפת רכה אך חזקה של סיליקון והם נבדלים ביניהם מבחינת חומרי הגלם שנמצאים בתוכם, למשל:

 1. שתלי סיליקון עגולים – בהם נעשה שימוש מזה עשרות שנים והם נחשבים לאהודים במיוחד. הם מעניקים לחזה מראה מורם ובולט.
 2. שתלי סיליקון אנטומיים – צורתם דומה לצורה של שד אמיתי, כלומר שהם מלאים יותר בחלק התחתון ופחות בחלק העליון. שתלים מסוג זה מתאימים הן לנשים שבוחרות להגדיל את החזה מסיבות אסתטיות גרידא, אך ם למי שנאלצה לעבור כריתת שד ומעוניינת בשחזור שד המבטיח את התוצאה הוויזואלית הקרובה ביותר לזו של שד אמיתי.
 3. שתלים עם מעטפת סיליקון אך מילוי מי מלח – פחות פופולריים בישראל וגם בעולם ובהשוואה לשתלים הממולאים בסיליקון נוטים להרגיש פחות טבעיים למגע.

גודל השתל

עבור נשים המעוניינות לעבור הגדלת חזה פרופורציה היא אחד מהנושאים החשובים ביותר, לכן לגודל של השתל המוכנס אל הגוף ישנה חשיבות עליונה. הכנסת שתל גדול מדי עלולה לשנות יתר על המידה את הפרופורציות הנכונות של הגוף ולהקנות לו מראה “מוגזם”, בעוד שהכנסת שתל קטן מדי יכולה להגדיל את החזה באופן שלא ייראה כמעט לעין ולא ישביע רצון.

מסיבה זו, כדאי לדעת מספר פרטים על עניין הגודל של השתלים ולבחור את הגודל המתאים בקפידה:

 1. גודלם של שתלי סיליקון נמדד לפי כמות cc והוא נע בדרך כלל בין 200 ועד ל 500. גם הפרש של cc25 יכול לעשות את ההבדל ולכן בחירה מדויקת של הנפח, היא חיונית מאוד.
 2. תוספת נפח של עד 300cc מספיקה לרוב המטופלות, המעוניינות לקבל מראה חזה גדול יותר, אך עדיין פרופורציונלי וטבעי למראה.
 3. גם שתלים מעל 300cc יכולים להיראות טבעיים אצל נשים מסוימות, בתנאי שמבנה גופן מתאים לחזה גדול, משמע שהן גבוהות ורחבות יחסית. שתל בעל נפח גבוה אצל אישה רזה ונמוכה, ייראה עצום בהשוואה לשתל זהה אצל אישה שממדי גופה גדולים יותר.

נוסף על כך, יש לזכור שמלבד המראה הגדול של השדיים, לנפח של השתל ולגודלו יש משמעות בהיבט של המשקל והעומס על הגוף. בחירה נבונה של גודל השתל תעניק הן את הוויזואליות הרצויה אבל במקביל תאפשר לגוף וספציפית לגב, לשאת את החזה בצורה מאוזנת ונוחה ולאפשר לאישה ללכת בגב זקוף וללא כאב.

אזור החתך

ניתוחים להגדלת חזה כוללים גם חיתוך של העור – מה שמאפשר את הכנסת השתלים. אלו הם סוגי החתכים המקובלים:

 1. חיתוך מתחת לחזה – לשיטה זו יש יתרון אסתטי אדיר, כיוון שחתך מתחת לחזה נותר נסתר והוא איננו בולט. כמו כן, השיטה הזו נחשבת למדויקת ביותר, כיוון שהיא מאפשרת את מלוא השליטה על ניתוב השתל למקום הנכון.
 2. חיתוך מסביב לפטמה – גם זו נחשבת לשיטה אסתטית, כיוון שהחיתוך נעשה בהתאם לצורת העטרה שמסביב לפטמה ובשל כך הצלקות הסופיות כמעט ולא נראות לעין. זו שיטה שמתאימה למי שצריכה לעבור מיקום מחדש של הפטמה והיא חיונית להשגת מראה סופי פרופורציונלי במקרים כאלה.
 3. חיתוך בבית השחי – שיטה שיכולה להתאים למי שלא מעוניינת בחיתוך בחזה וגם כאן מדובר בחתך נסתר, אך יש בה חיסרון כיוון שקשה למקם את השתלים בצורה מדויקת ולכן הדרך הזו להכנסת שתלים נחשבת כיום לפחות אהודה.
 4. חיתוך דרך הטבור – שיטה שרלוונטית למי שבוחרת שתלים הממולאים במי מלח, היא פחות פופולרית ופחות מדויקת.

שלב אחרי שלב: מטרום הניתוח ועד ההחלמה

המסע להגדלת החזה כולל כמה שלבים עיקריים שמוטב להתכונן לקראתם, הן בהיבט הנפשי והן בהיבט הפיזי.

טרום ניתוח

ההכנה לפני הניתוח עצמו תכלול בדיקות רפואיות שונות, לרבות ממוגרפיה, שמטרתן לוודא את הבריאות הפיזית של האישה ואת היכולת שלה לעמוד, מבחינה רפואית, בפרוצדורה שכזאת. האישה תבצע בדיקות דם מקיפות ותקבל הוראות ספציפיות מהרופא שלה, באשר ללקיחת תרופות או הפסקתן לקראת הניתוח והמלצה להפסקת עישון, בעיקר בתקופה שממש קרובה למועד הניתוח עצמו.

הניתוח עצמו

ניתוחי חזה הכוללים הכנסת שתלים, לא נחשבים למורכבים במיוחד ולרוב אורכים שעות ספורות. הניתוחים בדרך כלל מתבצעים בהרדמה כללית, כך שהאישה אינה מרגישה באי נוחות כלשהיא תוך כדי התהליך. החיתוך והכנסת השתלים מתרחשים בהתאם למסוכם עם המטופלת, לרבות שיטת החיתוך, סוג השתל וגודלו, כאשר בסוף ההליך הרופא המנתח סוגר את החתך וחובש את החזה.

החלמה והתאוששות

ניתן לחזור לשגרה כבר לאחר מספר ימים ממועד הניתוח, אך כל מטופלת תקבל הוראות מדויקות באשר להתנהלות הנכונה, על מנת להקל על הכאבים ולשמור על החזה בתקופה רגישה זו של ההחלמה. בתקופה הראשונית המנותחת תתבקש ללבוש חזיה ייחודית כמעט כל שעות היממה, על מנת למנוע תזוזות של החזה עד כמה שניתן.

תוצאת הניתוח נראית מיד לעין וההחלמה המלאה, לרבות היכולת לחזור לשגרת ספורט, תתרחש בתוך שבועות ספורים.

ניתוח הגדלת חזה והרמה

לרוב, הגדלה כוללת גם הרמת חזה. זה תהליך אידיאלי עבור נשים שמעוניינות גם להוסיף נפח לחזה שלהן, אך גם להעניק לו מראה זקוף לאחר שהחזה הטבעי שלהן נפל. הניתוח הזה פופולרי במיוחד בקרב נשים לאחר תקופת ההנקה, שבה החזה נוטה להתרוקן וליפול, אפילו בקרב נשים שמשקלן גבוה יחסית.

במהלך הניתוח מסירים עור עודף ומותחים את העור הטבעי, במקביל להכנסת שתל לחזה או הגדלה שלו בשיטה אחרת, כפי שתוסבר בהמשך, על מנת להשיג את הנפח הנכון וכן את הזקיפות הרצויה של השדיים.

ניתוח הגדלת חזה והנקה

בניגוד למיתוס, ניתן להניק לאחר ניתוח להגדלת החזה בחלק מהמקרים, אך הדבר תלוי בשיטה שבה נפח החזה הוגדל. ניתוחים שכללו הרמה וכן הזזה של הפטמה, לרוב לא יאפשרו הנקה אחריהם. עבור מי שהנושא חשוב לה והיא מעוניינת להיכנס להיריון בשנים לאחר הניתוח וגם להניק, כדאי לציין זאת בפני הרופא ולבחור בשיטה ניתוחית רלוונטית.

סיבוכים של הניתוח

כמו בכל ניתוח כירורגי, גם הגדלת חזה נושאת בחובה מספר סיבוכים אפשריים אך חשוב לציין כי עניין זה נדיר יחסית. בתקופת ההחלמה לאחר הניתוח, עם זאת, חשוב להקפיד על הוראות הרופאים בעיקר בנוגע לרחצת האזור המנותח, על מנת לנטרל סיכונים של זיהומים וכניסת חיידקים אל העור.

שתלי סיליקון מחזיקים, כאמור, מעמד למשך הרבה שנים, כאשר החזה “יודע להגיד” שהשתל לא ממוקם טוב או שהוא כבר בלוי. שתלים וותיקים עלולים להפוך לגושיים למגע וליצור אי נוחות. בכל מקרה של ספק ובמיוחד במצבים שבהם השתלים הוכנסו לפני כמה שנים, מוטב לפנות לרופא ולבחון את חידוש השתלים.

הגדלת חזה ללא ניתוח

נשים שחוששות מהכנסת חומרים לא טבעיים לגופן, ייתכן שיירתעו משתלי סיליקון על אף הפופולריות שלהם בעולם. עבורן קיימות שיטות נוספות שמעניקות פתרונות יעילים, גם אם זמניים או שתוצאתם משמעותית פחות מזו שניתן להגיע אליה באמצעות ניתוח סטנדרטי.

הגדלת חזה עם חומצה היאלורונית

הגדלת חזה בחומצה היאלורונית נחשבת להרבה פחות פולשנית בהשוואה לניתוח הכולל שתלים. זוהי שיטה שמאפשרת שליטה טובה בגודל השד הסופי, היא אינה מצריכה חיתוך בעור והתחושה בשד טבעית. עם זאת, דווקא בשל היותו של החומר מצוי בגוף באופן טבעי, הוא נספג בתוך רקמות השד ומכאן שהתוצאה של התהליך נשמרת לתקופה קצרה יחסית, עד לשנתיים בדרך כלל.

הגדלת חזה בהזרקת שומן

השימוש בשומן עצמי המוזרק אל השד, דומה לשיטה הקודמת, כיוון שגם כאן מדובר בחומר שקיים באופן טבעי בגוף ושנספג עם הזמן. מסיבה זו, תוצאת ההזרקה היא זמנית ולרוב אינה מאפשרת הגדלה משמעותית ממש של השד. עם זאת, מדובר בשיטה שמעניקה את המגע הטבעי ביותר של השד המוגדל, עניין שעבור נשים רבות נחשב לראשון בסדר העדיפויות שלהן.

פתרונות טבעיים להגדלת חזה

עבור אלו שמבקשות לעבור הגדלת חזה ללא ניתוח תרופות סבתא ושיטות נוספות יכולים להתאים. שימת דגש על התעמלות שמחזקת את שרירי החזה ומזקיפה את הגב, למשל, תעניק מראה של חזה מורם יותר ולאחר עבודה מאומצת ניתן לראות תוצאות ושיפור במראה החזה.

לסיכום

על השאלה כמה עולה הגדלת חזה לא ניתן לענות באופן מוחלט, כיוון שעלות התהליך תלויה בשיטת ההגדלה ובמשתנים נוספים ורבים. עבור מי שבוחרת לעבור ניתוח הכולל הכנסת שתלים, לעומת מי שעוברת הגדלת חזה בחומצה היאלורונית מחיר התהליך יהיה גבוה יותר, הן בשל מורכבות הפרוצדורה והן בשל חומרי הגלם עצמם.

לבחירה בשיטה המתאימה, שתעניק את התוצאות היפות ביותר, יש חשיבות רבה, אך גם שיקולי המחיר יכולים להיות משמעותיים. אין תחליף לייעוץ רפואי מקצועי, שייתן מענה לכל השאלות של המנותחת, יסייע לה להגיע אל הקליניקה כשהיא שלמה עם התהליך בו בחרה ויגדיל את שביעות הרצון שלה בתום התהליך.

למידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות