פורטל האסתטיקה של ישראל

הצרת היקפים

יכול להיות שכבר ניסיתם הכל. נצמדתם לתפריט, התמדתם באימונים, שיניתם אורח חיים, ועדיין יש שכבות שומן עיקשות שאתם לא מצליחים להיפטר מהן. רגע לפני שאתם מרימים ידיים במחשבה שהגוף שלכם בוגד בכם ושזה פשוט לא בשבילכם, הנה כמה דברים שיגרמו לכם להסתכל אחרת על כל הסיטואציה הקצת מתסכלת הזאת.

קודם כל, אתם לא לבד. אני לא מכירה הרבה אנשים שהם שבעי רצון לגבי המשקל שלהם. כולנו מתמודדים עם הסוגיות האלה וכולנו היינו רוצים בטן קצת פחות רופסת, ירכיים קצת יותר צרות וישבן ממוצק ומחוטב. ואלה תמיד אותם אזורים שאיכשהו מצטבר בהם שומן שמסרב להיעלם. לפעמים בגלל הריונות ולידות, לפעמים בגלל גנטיקה, לפעמים בגלל שינויי משקל דרסטיים, אבל זה יכול גם לקרות כתוצאה מעישון, חוסר בפעילות ספורטיבית או עייפות העור, כי בכל זאת, השנים עושות את שלהן. בכל אחד מהמקרים, ולמרות שמדובר בהליכים טבעיים של הגוף, אפשר לטפל, כל עוד אתם בריאים והמשקל שלכם בגבול הממוצע, אך עם ריכוזי שומן נקודתיים.

למזלינו, אנחנו חיים בשנים שלרפואה האסתטית יש הרבה מה להציע והיא יודעת לטפל בהצרת היקפים בבטן, בירכיים, בידיים, וברגליים, כל זה באמצעות טכנולוגיות חדשניות שבמידה מסוימת יודעות לעצור את הזמן מלכת, ואף להחזיר אותו לאחור, כדי לספק גזרה חטובה ורעננה יותר.

השיטות הן רבות ומגוונות וגם משך הזמן שיידרש עד להשגת התוצאות הרצויות. זה תלוי באזור שבו בחרתם לעשות טיפול הצרת היקפים, בטכניקה, בתנאי הגוף וברמת שיתוף הפעולה שלכם עם ההנחיות שינתנו בין טיפול לטיפול. 

חקרתי את הנושא מכל הכיוונים ואני מקווה שהמאמר הזה יצליח לתת את כל האינפורמציה שאתם צריכים, כדי שתוכלו להחליט האם הצעד הזה נכון לכם. אני כבר אומר שאני לא אדבר כאן על שאיבת שומן, שזה הליך ניתוחי שמבוצע בבית חולים עם הרדמה וימי אשפוז ואם זה הכיוון שלכם, אז תצטרכו להתייעץ עם רופא ולקבל ממנו חוות דעת לגבי הסיכונים ונחיצות התהליך עבורכם. אני אגע כאן רק בהצרת היקפים נקודתית ומקומית ובין היתר:

 • ניתוח הצרת היקפים – כל מה שצריך לדעת על השיטות הקיימות
 • הצרת היקפים בבטן
 • הצרת היקפים בירכיים
 • הצרת היקפים בידיים
 • החלמה מניתוח הצרת היקפים
 • הצרת היקפים ללא ניתוח
 • הצרת היקפים טבעית
 • הצרת היקפים בקור
 • מחירים 

 

וגם אענה על שאלות נפוצות שבדרך כלל עולות כשמתלבטים, חוששים או רוצים ללמוד יותר על התהליך.

 

ניתוח הצרת היקפים – כל מה שצריך לדעת על השיטות הקיימות 

אפשרויות הניתוח קיימות, אבל חשוב שתדעו שכיום יש כבר טכנולוגיות חדשות שאינן פולשניות והן מצליחות להשיג תוצאות מרעננות ומשביעות רצון. כשמדברים על ניתוחים, לרוב עולות שתי אופציות – שאיבת שומן וניתוח מתיחה. בניתוח מתיחה מתמקדים בהסרת עור עודף שגורם לשומן להתפזר בצורה לא אחידה. זה נעשה באמצעות הסרת העור הרפוי ועודפי השומן שהצטברו סביבו. ניתוח שאיבת שומן הוא הליך פולשני שבו מוחדרות צינוריות מתכת אל האזורים שבהם רוצים לטפל, וממש כפי שמרמז השם, השומן נשאב דרך הצינוריות לכלי ניקוז. בכל ניתוח כזה ניתן לשאוב בין 2 ל-3 ק״ג ואם רוצים יותר מזה, יש צורך בסדרה של כמה ניתוחים, על פני מספר חודשים. כאמור, מדובר בהליכים מורכבים ופולשניים שזמן ההחלמה מהם הוא ארוך יותר. לעומתם, יש שיטות אחרות שאינן כואבות ואינן כרוכות בהליך פולשני. למשל, הקפאת שומן (או המסת שומן בקור), גלי רדיו, גלי אינפרא אדום, אולטראסאונד ולייזר.

 

הצרת היקפים באמצעות הקפאת שומן (או: המסת שומן בקור): תהליך נפוץ שזוכה לפופולריות גוברת בשנים האחרונות

אחת התגליות המשמעותיות, לפחות בכל מה שנוגע לתאי שומן, אומרת שבאמצעות קירור מאסיבי אפשר לשבש אותם ולהסיר אותם מהגוף. מדובר בתהליך חיצוני (כלומר, לא פולשני) ששולח גלים בטמפרטורה נמוכה לאיזור ספציפי בו יש ריכוז שומן וכך נוצר הרס של התאים עד כדי מצב שהם מופרשים החוצה מהגוף באופן טבעי (שתן). בסופו של דבר, כשהשומן מסתלק מהגוף, מתקבלת הצרת ההיקפים ומיצוק האיברים. 

יתרונות: לא כואב, לא משאיר צלקות, לא פוגע בתפקוד, לא פוגע ברקמות אחרות.

חסרונות: יש צורך במספר טיפולים, לרוב 3, וצריך לחכות חודש וחצי בין טיפול לטיפול. כלומר, מהטיפול הראשון ועד שלב התוצאה הסופית, יש לחכות בערך חמישה חודשים. בנוסף, השיטה הזו לא מתאימה לאנשים שנמצאים בעודף משקל משמעותי, לנשים בהריון ולכאלה שסובלים מבעיות בזרימת הדם.

אפקטיבי עבור: בטן, גב, ירכיים, ישבן.

 

הצרת היקפים באמצעות גלי רדיו (RF): טכנולוגיה יעילה למיצוק וחיטוב במגוון רחב של אזורים

בניגוד לשיטה הקודמת, הצרת היקפים באמצעות גלי הרדיו עובדת על חום. הטכנולוגיה שולחת גלי רדיו אל עבר האזור שבו מעוניינים לטפל ולאחר הרס תאי השומן, הם מופרשים החוצה. התאוששות היא מהירה וכבר לאחר הטיפול, אפשר לחזור לשגרה מלאה. לפני הטיפול, יש אפשרות לבקש אלחוש מקומי כדי להפחית את תחושת חוסר הנעימות שעלולה להיגרם. המסת שומן בגלי רדיו נחשבת לאחת השיטות הבטוחות להצרת היקפים, אך ידרשו מספר טיפולים על מנת לראות תוצאות.

יתרונות: ניתן לבצע במגוון רחב של אזורים, חזרה מהירה לשגרה, לא פוגע ברקמות אחרות או איברים סמוכים.

חסרונות: נדרשת סדרת טיפולים יחסית ארוכה, בין 6 ל12 מפגשים, תלוי במצב הגוף.

אפקטיבי עבור: פנים (סנטר כפול), חזה, בטן, גב, מותניים, ישבן, ירכיים, זרועות, ברכיים, שוקיים.

 

הצרת היקפים באמצעות גלי אינפרא אדום (IR): שיטה משולבת המבוססת על גלי אור ורדיו

באמצעות שילוב של גלי אור וגלי רדיו, ניתן להגיע לתוצאות משביעות רצון הן בהצרת היקפים והן במלחמה בצלוליט. בדומה לשיטות הקודמות, גם כאן נשלחים הגלים לעבר האזור שבו מעוניינים לטפל ולאחר הרס הרקמות, ניתן יהיה להבחין בשינוי, במיצוק האיברים ובחיוניות העור. מדובר בטיפול שאינו פולשני ואינו כרוך בכאב. 

יתרונות: טכנולוגיה יעילה לניקוי הגוף משומן, חזרה מהירה לשגרה, לא פוגע באיברים סמוכים.

חסרונות: תוצאות ניתן לראות לאחר חודש וחצי-חודשיים וחצי מתחילת הטיפול.

אפקטיבי עבור: סנטר, זרועות, מותניים, בטן, ישבן, ירכיים.

 

הצרת היקפים באמצעות אולטראסאונד: טכנולוגיה יעילה ובטוחה לשימוש עם תוצאות מהירות

גלי הקול (אולטראסאונד) מציפים את תאי השומן החבויים מתחת לעור, וכך ניתן להמיס אותם בקלות ולחטב את הגוף בצורה טבעית כפי שהיה מתקבל מביצוע פעולה ספורטיבית. הטיפול נחשב לבטוח ואינו גורם לשטפי דם או צלקות והחזרה לשגרה היא מיידית.

יתרונות: לא פולשני, לא כואב, הצרת היקפים טבעית שאינה פוגעת באיברים סמוכים.

חסרונות: יש צורך לשלב תרגילי ספורט לקבלת תוצאות אופטימליות.

אפקטיבי עבור: בטן, מותניים, ירכיים.

 

הצרת היקפים באמצעות לייזר: טיפול זריז להריסת תאי שומן ללא כאב

טכנולוגיית הלייזר נמצאת בשימוש רחב בתעשיית הביוטי, ויש לה פתרון יעיל גם בכל מה שנוגע להסרת צלוליט והצרת היקפים. באמצעות טיפול קצר וממוקד שאורך כ-30 דקות, הלייזר הורס את תאי השומן ללא צורך בשאיבה וללא כאב. הטכנולוגיה נבדקה ואושרה לשימוש על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) והתוצאות מחזיקות מעמד לטווח ארוך.

יתרונות: לא פולשני, טיפול קצר ומהיר, ניתן לבצע במגוון רחב של איזורים.

חסרונות: את השינוי המשמעותי ניתן יהיה לראות לאחר מספר חודשים.

אפקטיבי עבור: סנטר, בטן, גב, מותניים, ירכיים, ברכיים.

 

מתלבטים לגבי השיטה האפקטיבית ביותר עבורכם? אני יכולה לסדר לכם שיחת הכוונה עם מומחה

 

הצרת היקפים בבטן: אפשר לסלק החוצה את שכבות השומן הכלואות

הבטן נחשבת לאחד האיזורים העיקריים והמבוקשים ביותר בטיפולי הצרת היקפים. השומן שמתאסף באזור הבטן עלול להיות טורדני והקושי להסיר אותו, גם עבור המקפידים על תפריט ופעילות גופנית, מביא רבים לכדי יאוש ותסכול. באמצעות טיפול הצרת היקפים ניתן יהיה להרוס את תאי השומן בבטן ולהשיג מראה מוצק וחטוב. טיפול הצרת היקפים בבטן יעיל גם עבור גברים שמתמודדים עם כרס וגם עבור נשים שמבקשות להחזיר לעצמן את מראה העור המתוח שקצת נפגע עם השנים ועם ההריונות.

הצרת היקפים בבטן יכולה להיעשות בצורה שאינה כואבת ואינה פולשנית וכל אחת משיטות הטיפול שהוזכרו מעלה (הקפאת שומן, אינפרא אדום, גלי רדיו, אולטראסאונד, לייזר…) יכולה להתאים ולהביא לתוצאות מרשימות.

 

בתום טיפול הסרת השומן מהבטן מומלץ לשלב תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית כדי להגיע לתוצאות מקסימליות ולזרז את יציאת תאי השומן ההרוסים מהגוף. 

 

הצרת היקפים בירכיים: אפקטיבית לאחר הריונות גם עבור נשים עם מבנה גוף רחב 

טיפול הצרת היקפים ברגליים הפך להיות אחד הדברים המבוקשים ביותר עבור נשים שחוו הריון ולידה. כל מי שניסתה להחזיר לעצמה את המראה שהיא זוכרת ואוהבת מהימים שלפני הלידות, יודעת כמה קשה איזור הירכיים, כמה מתישים התרגילים וכמה זמן זה עלול לקחת עד שרואים תוצאות, אם בכלל.

 

טיפולי הצרת ההיקפים שמתמקדים באזור הירכיים יודעים לתת מענה טוב ואפקטיבי, ללא צורך בביצוע פעילות גופנית או מאמץ פיזי. בתום התהליך, אזור הירכיים ייראה צר יותר ויקבל מראה אסוף ומוצק. 

 

מאחר ומדובר באזור מבוקש, כל אחת מהשיטות המוזכרות מעלה יודעת לתת לו מענה באמצעות סדרת טיפולים שאינה פולשנית ואינה כרוכה בכאב.

 

הצרת היקפים בידיים: חיטוב הידיים והזרועות והסרת השומן המדלדל

השומן העודף בידיים עלול להיות מטריד מאד מבחינה אסתטית, במיוחד כשהוא גורם לחוסר בטחון ולצורך להסתיר אותו בלבישת שרוולים ובגדים ארוכים, גם כשמזג האויר הכי עושה חשק לגופיה קצרה. גם אנשים רזים יחסית חווים את תופעת העור המדלדל באיזור הידיים, ולכן תזונה נכונה ופעילות גופנית הם לא תמיד הפתרון במקרה הזה. 

 

כל אחד מפתרונות הצרת ההיקפים שהזכרתי למעלה, משלב גם טיפול בשאריות העור העודף, במתיחתו ובהחזרתו לחיוניות ולכן השילוב של הסרת שומן יחד עם מתיחת העור – יכול להביא לתוצאות אופטימליות שאינן כרוכות במאמץ או בכאב.

 

החלמה מניתוח הצרת היקפים: אפשר להמשיך כרגיל כבר בתום הטיפול

עד לא מזמן, השיטה הרווחת להצרת היקפים והסרת שומן היתה באמצעות שאיבה. אבל מדובר בניתוח לכל דבר, שדורש התערבות כירורגית וזמן החלמה שמשבש את החזרה המיידית לשגרה. עם הזמן, תעשיית הביוטי פתחה פתרונות יעילים וקלילים שאינם כואבים והם מאפשרים לחזור לשגרה מלאה מיד לאחר הטיפול:

 • הקפאת שומן
 • גלי רדיו
 • גלי אינפרא אדום
 • אולטראסאונד
 • לייזר

כל אחת מהטכנולוגיות החדשניות הללו מאפשרת הצרת היקפים בהליך פשוט שאינו כרוך בכאב או צלקות וניתן להמשיך בשגרת החיים מיד בתום הטיפול.

 

הצרת היקפים ללא ניתוח: הפתרון האולטימטיבי להסרת שומן באזורים טורדניים

כן, אפשר להשיג מיצוק איברים, הצרת היקפים והסרת שומן כמעט מכל אזור בגוף ללא צורך בניתוח או בפעולה כירורגית. בעבר הדרך היחידה להתמודד עם שומן טורדני היתה באמצעות החדרה של צינורית אל תוך הגוף ושאיבת השומן מתוכו. מדובר בטיפול כואב, שעלול להסתבך, להשאיר צלקות ולעכב את החזרה לשגרת החיים. החדשות הטובות הן, שהרפואה התפתחה מאוד וכבר מצאה פתרונות רבים שיכולים לתת מענה ללא שום צורך בניתוח או בכאב. טכנולוגיות חדשניות שמשלבות הקפאה של תאי שומן או חימום שלהם עד לכדי מצב של הרס – מצליחות לטפל בבעיה בצורה אופטימלית שמשיגה תוצאות מעולות שאינן פוגעות בגוף ומאפשרות סילוק של תאי השומן ההרוסים בצורה טבעית דרך מערכות סילוק הפסולת של הגוף. 

 

הצרת היקפים טבעית: האם זה אפשרי?

אז כאן חשוב לשאול מה היא הצרת היקפים טבעית ואיך אנחנו מגדירים אותה. אם הכוונה היא לשיטות שאינן כרוכות בשום הליך אסתטי ו/או רפואי אז כן, תוכלו ליצור אשליה של הצרת היקפים באמצעות לבוש שמחמיא למבנה הגוף ומסתיר את האיברים שאיתם אתם חשים חוסר נוחות. במקביל, כדאי לשלב תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית כדי לשפר את המצב. למרבה הצער, ולמרות שהייתי רוצה לומר אחרת, זה לא תמיד אפקטיבי. אני מכירה אנשים שמתאמנים לעיתים תכופות ושומרים על תזונה מופחתת בשומנים וסוכרים ועדיין, הם מתמודדים עם שומן שמסרב להיעלם, בעיקר באזור הבטן והירכיים. במקרים כאלה, אפשר לשקול את אחד מפתרונות הצרת ההיקפים שהזכרתי מעלה – הצרת היקפים בקור, בלייזר, בגלי רדיו, באינפרא אדום וכן הלאה. כל אחת מהשיטות האלה למעשה יוצרת תנאים חדשים שגורמים לגוף להגיב בצורה טבעית שמדמה מה שקורה בעת פעילות ספורטיבית. היתרון הוא שהשיטוות הללו יודעות להתמודד עם השומן שקשה מאוד להסיר בדרך אחרת.

 

הצרת היקפים בקור: טיפול חדשני ומתקדם לפירוק תאי שומן שגם מקנה לעור מראה צעיר ורענן

לאחרונה גברה הפופולריות של טיפולי המסת השומן בקור. היעילות שלהם, יחד עם היתרונות הנוספים שהם מביאים איתם, הפכו את השיטה לאחת המבוקשות ביותר. במהלך הטיפול, מקררים את תאי השומן עד לכדי מצב שבו הם נהרסים ומופרשים בצורה טבעית מהגוף, והוא מתייחס אליהם ממש כמו שהוא מטפל ביתר הפסולת. המסת השומן בקור יודעת לתת מענה למגוון רחב של אזורים, ביניהם: בטן, אגן, גב, ישבן, ירכיים, זרועות, סנטר וכמעט כל איזור שבו תרצו לטפל. ההמלצה היא לבצע בין טיפול אחד לשלושה טיפולים, כשאת התוצאות הראשונות ניתן יהיה לראות כבר לאחר הטיפול הראשון. כמובן שתוצאות סופיות יקחו קצת יותר זמן, אך לאחר כשלושה חודשים כבר ניתן לראות תוצאות משמעותיות.

 

לסיכום, יש דרך להילחם בשומן הבטני, להצר היקפים ולהשיג מראה חטוב – ללא צורך בניתוח  

התמודדות עם רקמות שומן יכולה להיות ארוכה, קשה, מתסכלת ולעיתים גם לא מתגמלת. כיום ניתן להצר היקפים ולהיפטר מרקמות שומן טורדניות בקלות ובמהירות יחסית. באמצעות כל אחת מהשיטות החדשניות – המסת שומן, לייזר, אולטראסאונד, אינפרא אדום וגלי רדיו – ניתן להשיג תוצאות ללא כאב, ללא חתכים ועם חזרה מיידית לשגרה. משך הזמן לקבלת התוצאות משתנה בהתאם למצב הגוף ולאיזור שבו מעוניינים לטפל. כדי להתאים את הטיפול האפקטיבי ביותר ולקבל פרטים מדויקים שרלוונטיים עבורכם – כדאי לתאם שיחה עם מומחה.

 

מתלבטים לגבי השיטה האפקטיבית ביותר עבורכם? אני יכולה לסדר לכם שיחת הכוונה עם מומחה

שאלות נפוצות

ניתוח להצרת היקפים ידוע יותר בשם – ניתוח שאיבת שומן. מדובר בהליך כירורגי שבמהלכו מוחדרות צינוריות אל האיבר שבו מעוניינים לטפל וממנו שואבים את השומן לתוך כלי ניקוז. מדובר בהליך פולשני וכואב שדורש הרדמה וזמן ההחלמה ממנו יכול לקחת ימים עד שבועות. כיום, ישנם פתרונות חדשניים שמאפשרים להצר היקפים ללא כאב וללא חתכים.

כן, בהחלט! כיום ניתן לבצע טיפול להצרת היקפים ללא ניתוח בכל אחת מהטכנולוגיות החדשניות עליהן פירטתי בהרחבה במאמר. כל אחת מהשיטות האלה יודעת להתמודד עם שומן טורדני שמסרב להיעלם בדרכים המקובלות – פעילות ספורטיבית ושמירה על תזונה נכונה. באמצעות קירור השומן או חימומו ניתן להביא להרס מבוקר של התאים ולסילוקם בצורה טבעית מהגוף.

טיפול הצרת היקפים בקור מתייחס לטכנולוגיית הקפאת שומן או המסת שומן בקור. במהלך הטיפול מקררים את האזור שבו מעוניינים לטפל עד לכדי מצב של הרס מבוקר של תאי השומן. כיום, נחשבת השיטה לשיטה המתקדמת והיעילה ביותר להצרת היקפים ללא ניתוח.

קשה לענות על השאלה הזו מבלי לקחת בחשבון מרכיבים כמו: איזו שיטה נבחרה, כמה טיפולים נדרשים, איך הגוף מגיב ובאיזה איזור מדובר. יש שיטות שיעלו בין 500 ל-700 ש״ח לטיפול בודד, אך ידרשו סדרה של 10 מפגשים. לעומת זאת, ישנם טיפולים שיעלו בין 2000 ל-5000 ש״ח אך לאחר טיפול אחד בלבד כבר אפשר יהיה לראות תוצאות.

למידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

סרט מדידה על הבטן
נגישות